Hakkımızda
Engin DİRİKAL
Engin DİRİKAL

Yönetim Kurulu Başkanı

İzmir'de doğdu. İzmir Ticaret Lisesi'nden mezun oldu. Üniversite eğitimine devam ederken, 1960-64'te Amerikan Kültür, Fransız Kültür ve İtalyan Kültür Derneklerinde dil öğrenimi gördü. İtalyan Kültür Derneği'nden burs kazanarak, Perugia Üniversitesi - İtalya'da burslu olarak İtalyanca öğrenimine devam etti. 1961-64'te Fuar Turizm Tanıtım Müdürlüğü ve TRT İzmir Radyosu'nda spiker olarak görev yaptı. 1964'te İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldu. Ardından Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Pedagoji Bölümü'nü bitirdi.

1970'de İzmir Özel Çamlaraltı Koleji'nde İngilizce, Ticaret ve Turizm Öğretmeni olarak başladığı görevinde aynı zamanda Okul Müdürü olarak da görev aldı. 2007 yılına kadar da Genel Müdürlük görevinde bulundu. İzmir Valiliğince Hizmet Şeref Belgesi almaya hak kazandı. 

Yabancı dil olarak İngilizce, İtalyanca ve Fransızca biliyor. Kitap okumak, tiyatro ve opera izlemek, resim yapmak, müzik dinlemek, yüzmek, seyahat etmek hobileri arasındadır. 

Atatürkçü Düşünçe Derneği, İzmir Ticaret Odası Üyesidir. Çamlaraltı Kolejinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ege Bölgesi Özel Okullar Birliği Başkanı'dır.