Yönetim ve Denetim

Yönetim Kurulu

Engin DİRİKAL

Engin DİRİKAL( Yönetim Kurulu Başkanı)

İzmir'de doğdu. İzmir Ticaret Lisesi'nden mezun oldu. Üniversite eğitimine devam ederken, 1960-64'te Amerikan Kültür, Fransız Kültür ve İtalyan Kültür Derneklerinde dil öğrenimi gördü. İtalyan Kültür Derneği'nden burs kazanarak, Perugia Üniversitesi - İtalya'da burslu olarak İtalyanca öğrenimine devam etti. 1961-64'te Fuar Turizm Tanıtım Müdürlüğü ve TRT İzmir Radyosu'nda spiker olarak görev yaptı. 1964'te İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldu. Ardından Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Pedagoji Bölümü'nü bitirdi.

1970'de İzmir Özel Çamlaraltı Koleji'nde İngilizce, Ticaret ve Turizm Öğretmeni olarak başladığı görevinde aynı zamanda Okul Müdürü olarak da görev aldı. 2007 yılına kadar da Genel Müdürlük görevinde bulundu. İzmir Valiliğince Hizmet Şeref Belgesi almaya hak kazandı. 

Yabancı dil olarak İngilizce, İtalyanca ve Fransızca biliyor. Kitap okumak, tiyatro ve opera izlemek, resim yapmak, müzik dinlemek, yüzmek, seyahat etmek hobileri arasındadır. 

Atatürkçü Düşünçe Derneği, İzmir Ticaret Odası Üyesidir. Çamlaraltı Kolejinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ege Bölgesi Özel Okullar Birliği Başkanı'dır.

Kadir AÇIKBAŞLAR

Kadir AÇIKBAŞLAR( Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)

Ali KORBA

Ali KORBA( Yönetim Kurulu Üyesi)

Ali PİR

Ali PİR( Yönetim Kurulu Üyesi)

Ali PİR 1958 İzmir doğumludur. 1976 yılında İzmir Özel Fatih Kolejinden mezun olduktan sonra 1979 yılında İzmir Buca Eğitim Enstitüsü İngilizce bölümünü bitirdi. 1980 yılında İzmir Özel Fatih Kolejinde İngilizce öğretmeni olarak göreve başladı. 25 yıl öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve son altı yıl da ilköğretim okulu müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra emekli oldu.

2005 yılında Orion Eğitim Vakfı Özel Piri Reis İlköğretim Okulunda okul müdürü olarak göreve başlamış, 2008 yılında Orion Eğitim Vakfı Özel Piri Reis Okulları Genel Müdürü olarak görev alan Ali Pir 2014 yılında Genel Müdürlük görevi ile beraber okulların kurucu temsilciliği görevini de üstlenmiştir, 15 Ocak 2017 tarihinde bu görevlerinden ayrılmıştır.

Ali Pir 2005 yılından beri Ege Bölgesi Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulundaki görevini sürdürmektedir.

Ali PİR evli ve bir çocuk babasıdır.

Didem ERPOLAT

Didem ERPOLAT( Yönetim Kurulu Üyesi)

Serdar ÖNER

Serdar ÖNER( Yönetim Kurulu Üyesi)

Yasemin REŞİTOĞLU

Yasemin REŞİTOĞLU( Yönetim Kurulu Üyesi)

Adnan TAŞ

Adnan TAŞ( Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek))

Alper ÖNER

Alper ÖNER( Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek))

Cengiz EĞRİBOZ

Cengiz EĞRİBOZ( Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek))

Gülçağ GENCER

Gülçağ GENCER( Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek))

İbrahim GÜL

İbrahim GÜL( Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek))

H. İlker DURU

H. İlker DURU( Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek))

İzmir’de doğdu. 1995 yılında Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim dalından mezun oldu. Daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Rehberlik ve psikolojik Danışmanlık Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı.

Özel Kurumlarda Rehber öğretmen, Ölçme değerlendirme uzmanı, Müdür yardımcısı, Kurum Müdürü olarak çalıştı. Son olarak 2011 yılından bu yana Rota Eğitim Kurumları İlkokul ve Ortaokul Müdürü görevini yürütmektedir. Ayrıca Rota Koleji Spor Kulübünde de Basketbol Şube Müdürlüğü yapmaktadır.

Evli ve Eda isminde bir kızı vardır. Spor , Müzik , kitap okumak  ve farklı Kültürleri ve ülkeleri gezmek vazgeçilmezlerindendir.  

Pınar Narin EMİRHAN

Pınar Narin EMİRHAN( Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek))