Yönetim ve Denetim

Yönetim Kurulu

Engin DİRİKAL

Engin DİRİKAL( Yönetim Kurulu Başkanı)

İzmir'de doğdu. İzmir Ticaret Lisesi'nden mezun oldu. Üniversite eğitimine devam ederken, 1960-64'te Amerikan Kültür, Fransız Kültür ve İtalyan Kültür Derneklerinde dil öğrenimi gördü. İtalyan Kültür Derneği'nden burs kazanarak, Perugia Üniversitesi - İtalya'da burslu olarak İtalyanca öğrenimine devam etti. 1961-64'te Fuar Turizm Tanıtım Müdürlüğü ve TRT İzmir Radyosu'nda spiker olarak görev yaptı. 1964'te İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldu. Ardından Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Pedagoji Bölümü'nü bitirdi.

1970'de İzmir Özel Çamlaraltı Koleji'nde İngilizce, Ticaret ve Turizm Öğretmeni olarak başladığı görevinde aynı zamanda Okul Müdürü olarak da görev aldı. 2007 yılına kadar da Genel Müdürlük görevinde bulundu. İzmir Valiliğince Hizmet Şeref Belgesi almaya hak kazandı. 

Yabancı dil olarak İngilizce, İtalyanca ve Fransızca biliyor. Kitap okumak, tiyatro ve opera izlemek, resim yapmak, müzik dinlemek, yüzmek, seyahat etmek hobileri arasındadır. 

Atatürkçü Düşünçe Derneği, İzmir Ticaret Odası Üyesidir. Çamlaraltı Kolejinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ege Bölgesi Özel Okullar Birliği Başkanı'dır.

Kadir AÇIKBAŞLAR

Kadir AÇIKBAŞLAR( Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)

Eğitime gönül vermiş ve bu yolda önemli hedefler belirlemiş olan Kadir AÇIKBAŞLAR, 04.11.1972 yılında İzmir’de doğdu. Öğrenim hayatına İzmir Kocatepe İlkokulunda başlayan AÇIKBAŞLAR, Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrenimini sırasıyla, Eşrefpaşa  Ortaokulu, Atatürk Tek. ve End. Mes. Lisesi ve Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu olmak üzere İzmir’de tamamladı. Üniversite öğrenimi sırasında çalışma hayatına başlayan ve gönül bağının olduğu Göztepe Spor Kulübünde 1997-1999 yılları arasında antrenör olarak görev aldı. Vatani görevinin ardından, 2002-2010 yılları arasında İzmir’de özel bir okulda önce Beden Eğitimi Öğretmeni ardından Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürü olarak görev yaptı. Sahip olduğu ve kararlılıkla biriktirdiği tecrübelerini, ülkeye en iyi hizmeti verebilmek adına “Rotamız Eğitim” sloganıyla kuruluşuna önderlik ettiği Özel Rota Eğitim Kurumlarını 2011 yılında eğitim gönüllüsü dostlarıyla kurdu. Rota Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Kadir AÇIKBAŞLAR ayrıca Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Son dönemde Ege Bölgesi Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yapmakta olan AÇIKBAŞLAR evli ve dünya tatlısı üç çocuk babasıdır.

Ali KORBA

Ali KORBA( Yönetim Kurulu Üyesi)

1952 Muğla / Fethiye doğumludur. 1974 yılında Bursa Eğitim Enstitüsü Coğrafya bölümünden mezun olmuş. Mezun olduktan sonra uzun yıllar devlet kurumlarında çalışmıştır.

1974 yılında Niğde Merkez Ortaokul Müdürlüğü, 1977 – 1980 yılları arası Konya Akşehir Reis Lisesi Müdürlüğü, 1980 – 1981 yılları arası İzmir Bayraklı Lisesi Coğrafya Öğretmenliği, 1982 – 1988 yılları arası İzmir Naci Şensoy Lise Müdürlüğü, 1994 yılında Amerikan Lisesi Bakanlık Danışmanlığı, 1997 yılında Eşrefpaşa Lise Müdürlüğü, 1988 – 2001 yılları arası İzmir Konak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuş, 2001 yılında Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğünden emekliye ayrılmıştır.

Aynı yıl Özel İzmir Takev Okulları Genel Müdür Yardımcılığı görevine başlamış olup, halen görevini sürdürmektedir.

Beşiktaş Kulübü Kongre üyesidir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.

                                         

Ali PİR

Ali PİR( Yönetim Kurulu Üyesi)

Ali PİR 1958 İzmir doğumludur. 1976 yılında İzmir Özel Fatih Kolejinden mezun olduktan sonra 1979 yılında İzmir Buca Eğitim Enstitüsü İngilizce bölümünü bitirdi. 1980 yılında İzmir Özel Fatih Kolejinde İngilizce öğretmeni olarak göreve başladı. 25 yıl öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve son altı yıl da ilköğretim okulu müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra emekli oldu.

2005 yılında Orion Eğitim Vakfı Özel Piri Reis İlköğretim Okulunda okul müdürü olarak göreve başlamış, 2008 yılında Orion Eğitim Vakfı Özel Piri Reis Okulları Genel Müdürü olarak görev alan Ali Pir 2014 yılında Genel Müdürlük görevi ile beraber okulların kurucu temsilciliği görevini de üstlenmiştir, 15 Ocak 2017 tarihinde bu görevlerinden ayrılmıştır.

Ali Pir 2005 yılından beri Ege Bölgesi Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulundaki görevini sürdürmektedir.

Ali PİR evli ve bir çocuk babasıdır.

Didem ERPOLAT

Didem ERPOLAT( Yönetim Kurulu Üyesi)

Serdar ÖNER

Serdar ÖNER( Yönetim Kurulu Üyesi)

1962 İzmir doğumludur. Lise eğitimini İstanbul Beyoğlu Atatürk Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nden Türkiye’nin ilk erkek anaokulu öğretmeni olarak mezun olmuştur. (1984 Yılı) Ankara Erken Başarı Anaokulu’nda anaokulu öğretmeni olarak çalıştıktan sonra 1987 yılında Karşıyaka’da Gelişim Çocukevi’ni kurmuştur. 1996 yılında Ulukent’te bulunan 25 dönüm arazi üzerine kurduğu Gelişim Koleji’nde 48 aydan 12.sınıfa eğitim verilmektedir. Gelişim Koleji İAOSB Anaokulu da Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde 0-6 yaş çocuklara bakım ve eğitim hizmeti vermektedir. 2017&2018 Eğitim öğretim yılında yine İAOSB’de Gelişim Koleji İAOSB “Developing the Next Generation” anaokulu 5-6 yaş öğrenciler için hizmete girecektir.Gelişim Koleji’ni anaokulundan liseye bir piramit gibi ören Serdar Öner, ana kucağından aldığı çocuklara üniversiteye kadar rehberlik yapıyor. Eğitimde ulusal değerleri evrensel boyutlara taşımak amacıyla programını ve kadrosunu büyük bir titizlikle oluşturan Öner, hem akademik hem de sosyal alanlarda başarı gösterip yaşamını zenginleştiren bireyler yetiştiriyor.

Yasemin REŞİTOĞLU

Yasemin REŞİTOĞLU( Yönetim Kurulu Üyesi)

Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. Mezuniyet sonrası uzun yıllar devlet kurumlarında biyolog olarak çalıştı.  2005 yılında “Etiğim Yönetimi ve Denetimi” alanında yüksek lisans eğitimini “ ilköğretimde yaratıcılık ve Eleştirel düşünme becerisini geliştirme” üzerine tezini  hazırlayarak tamamladı..2007 yılından beri EÇEV yönetim kurulu üyeliğinde devam etmekte olup,2 dönem  EÇEV yönetim kurulu başkanlığını devam ettirmektedir. Hazal ve Elif’in annesidir.

Alper ÖNER

Alper ÖNER( Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek))

Alper Öner, 1988 yılında İstanbul'da doğmuştur. Lise eğitimini Gelişim Koleji'nde tamamlayan Alper Öner aynı zamanda Gelişim Koleji'nin ilk mezunlarındandır. Üniversite eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık Bölümünde burslu tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Formasyon programını başarıyla tamamlayıp Eğitimci ünvanını almıştır. Gelişim Kolejinde Halkla İlişkiler ve Reklam’dan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Cengiz EĞRİBOZ

Cengiz EĞRİBOZ( Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek))

1955 yılında Zonguldak’ta doğdu. Babasının memuriyeti dolayısıyla İlkokulu Nazilli’de, Ortaokulu Kayseri’de bitirdi. Ortaöğretimini İzmir Çınarlı Sanat Enstitüsü, Lisans eğitimini Ankara Yüksek Teknik Öğretmen Okulu Elektronik bölümünde tamamladı. 1977 yılında Kayseri Endüstri Meslek Lisesinde Elektronik bölümü öğretmeni olarak göreve başladı. Daha sonraki yıllarda Ankara Abidinpaşa EML, Aydın EML, Söke EML ve Kuşadası Mesleki Eğitim Merkezi’nde Öğretmen ve Yönetici olarak görev yaptı. 2008 yılında devlet sektöründen emekli olarak Kuşadası Özel Ü.Naci Akdoğan Kolejinde Kurucu Temsilcisi olarak göreve başladı. Halen bu görevine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babası olup, Kuşadası’nda ikamet etmektedir.

Gülçağ GENCER

Gülçağ GENCER( Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek))

1974 yılında İzmir'de doğdu. İlkokul, ortaokul, lise eğitimini İzmir Özel Çamlaraltı Koleji'nde tamamladı. 1990-97'de İzmirspor Kulübü'nde profesyonel olarak voleybol oynadı. 1992'te Southgate University-Londra, 1993'te ISETS-New Jersey ve Ranney Summer School-New Jersey'de İngilizce eğitimi aldı. Lisans eğitimini 1992-97'de, Ege Üniversitesİ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu İngilizce Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü'nde tamamladı.1995-96'da Türkiye 1.Lig Voleybol Bayanlar Üçüncüsü oldu ve başarı belgesi almaya hak kazandı. 1996'da MEB ve İTO Vakfı tarafından düzenlenen Halkla İlişkiler Programı’nı tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. 2001'de MEB tarafından düzenlenen Toplam Kalite Yönetimi Programı’nı tamalayarak sertifika almaya hak kazandı. 1997'de İzmir Özel Çamlaraltı Koleji'nde Beden Eğitimi Öğretmeni olarak göreve başladı. 1999'da kendisi gibi beden eğitimi öğretmeni olan, Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Spor Yönetim Bilimleri Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd.Doç.Dr. Timuçin Gençer ile evlendi. 2001'de Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Psiko-Sosyal Anabilimdalı'nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yabancı dil olarak İngilizce biliyor. Kitap okumak, müzik dinlemek, tenis oynamak hobileri arasındadır. İki çocuk annesi Gençer; Atatürkçü Düşünce Derneği, İzmir Ticaret Odası, İzmir Kültürkpark Tenis Kulübü, Çamlaraltı Koleji Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. Okulumuzda Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

H. İlker DURU

H. İlker DURU( Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek))

İzmir’de doğdu. 1995 yılında Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim dalından mezun oldu. Daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Rehberlik ve psikolojik Danışmanlık Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı.

Özel Kurumlarda Rehber öğretmen, Ölçme değerlendirme uzmanı, Müdür yardımcısı, Kurum Müdürü olarak çalıştı. Son olarak 2011 yılından bu yana Rota Eğitim Kurumları İlkokul ve Ortaokul Müdürü görevini yürütmektedir. Ayrıca Rota Koleji Spor Kulübünde de Basketbol Şube Müdürlüğü yapmaktadır.

Evli ve Eda isminde bir kızı vardır. Spor , Müzik , kitap okumak  ve farklı Kültürleri ve ülkeleri gezmek vazgeçilmezlerindendir.