Hakkımızda

Faaliyet Raporu

Ege Bölgesi Özel Okullar Derneği yıl içinde gerçekleştirdiği çalışmalar aşağıdaki gibidir.
19.12.2016 tarihinde yapılan geleneksel olağan genel kurulda dernek tüzüğünde yönetim Kurulu üye sayısı daha geniş bir çalışma platformu yaratılması için 5 den 7 ye çıkarılmış, Dernek üyeliğine giriş 1000.TL yıllık ödenti miktarı da 300.-TL olarak kabul edilmiştir.
Yönetim Kurulu teşki edilmesinin akabinde İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer YAHŞİ ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şemsettin ÜNALve İl Dernekler Müdürü Turgay ESEN ziyaret edilmiştir.
Yönetim Kurulumuz her ay bir araya gelerek özel okulların gelişmesi, varsa yaşadığı sorunların giderilmesi, eğitim öğretim alanında Türk  Milli Eğitimine yaptığı katkıların kamuoyunda daha etkin tanıtılması, rekabet kurallarına ve özel, okulculuk ilkelerine uygun biçimde faaliyette bulunmaları için gerekli çalışma programları yapmıştır.
Özel okulculuğun gelişmesi  sorunların çözülmesi çerçevesinde oluşan görüş ve düşünceleri Bakanlığımız teşkilatına doğrudan, basın ya da kamu oyu aracılığı ile ileterek görüş ve düşünce birliği sağlamaya çalışmıştır.
Eğitim, Mevzuat, Etkinlikler, Üye Geliştirme, Sosyal Medya alanlarında çalışma grupları teşkil edilmiştir.
Öğretmenlerimizin hizmet içi programları arasında 8 Nisan’da Gelişim Kolejinde Gürkan Tavukçuoğlu okul öncesi drama ,15 Mayıs’ta Ekin Koleji’nde Prof:Dr Soner Yıldırım gene aynı gün Doç Dr. Deniz Mertkan Gezgin  Beyin ve Akıllı Telefonlar ve 3 Haziran günü de Rota Koleji’nde  Future Problem Solwing konulu seminerler gerçekleştirilmiştir.
Çevre illerde bulunan özel okullar ziyaret edilmeğe başlanmış Manisa Hedef Koleji, Gelecek yıl da da Aydın Başak Koleji ziyaret programına alınmıştır.
Kurumlarında uzun yıllar görev yapmış ve emekli olmuş yöneticilere onur plaketi takdimi için Eylül ayında Çamlaraltı Koleji Terasında bir tören düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.
Toplanma ve dağılmaları esnasında öğrencilerin emniyeti için sivil polisler görevlendiren İl Emniyet Müdürü Sayın Hüseyin Aşkın Okulların Öğretim yılının vukuatsız sona ermesi nedeniyle teşekkür ziyareti yapılmıştır. Derneğimiz  yönetim Kurulu olarak  yıl sonu itibarı ile tüm üyelerine iyi tatiller, Hayırlı kayıt dönemi ve yeni öğretim yılı için yapacakları çalışmalar için kolaylıklar dileriz. 10. 06.2017
Sevgi ve  Saygılarımızla.
Engin DİRİKAL
Yönetim Kurulu Başkanı