Hakkımızda

Yönetim ve Denetim

3 Nisan 2017

“Çocuklara ne düşüneceklerini değil, nasıl düşüneceklerini öğretmek"

Yaratıcılık konusunda dünyanın önde gelen Profesörlerinden Dr. E Paul Torrance tarafından kurulan Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme Programı yaratıcı ve analitik düşünce ve araştırma becerileri üzerine odaklaşarak öğrencilerin 21. yüzyıl becerilerinin geliştirilmesini destekleyen bir programıdır. Öğrencilerin gelecek ile ilgili vizyon oluşturmalarını ve onları geleceğin liderleri olmaları konusunda desteklemeyi amaçlamaktadır. FPSI öğrencilerin problem çözme becerilerinin gelişmesini hedeflerken aynı zamanda onlara rekabet edebilecekleri fırsatlar da sunmaktadır.

Her yıl Amerika Birleşik devletleri’nde farklı Üniversitelerin ev sahipliği  yaptığı Uluslararası Konferans bu yıl 7- 11 Haziran 2017 tarihinde University of Wisconsin-La Crosse ‘ da gerçekleşecektir. 

Program hakkında bilgi edinmek ve gözlem yapmak isteyen ziyaretçiler yarışma ve stand kurulumları kapalı alanda ve izleyicisiz olarak gerçekleşeceği için  saat 14:00 itibarıyla  etkinliği ziyaret edip sergilenecek olan skeçleri ve stand sunumlarını izleme fırsatı bulabilirler. 

Ziyaretçiler kendi imkanlarıyla kampüsümüze ulaşabilirler.