Yönetim ve Denetim

Denetim Kurulu

Bentürk DİRİKAL

Bentürk DİRİKAL( Denetim Kurulu Üyesi)

1970 yılında İzmir'de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmir Özel Çamlaraltı Koleji'nde tamamladı. 1990'da ITTC Yaz Okulu - Bornemouth, İngiltere'de ingilizce eğitimi aldı.1993'te lisans egitimini Gazi Üniversitesi Gazi Egitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamladı. 1988-90'da İtalyan Kültür Derneği'nde İtalyanca eğitimi gördü. 1993-94'te ABD'de Central Missouri State Üniversitesi İngiliz Dili Öğretimi Bölümü'nde eğitim aldı. Aynı üniversitede Türk Öğrenci Birliği'ni kurdu ve bir yıl başkanlığını yaptı. 1994-96'da ABD'de University of Houston Eğitim Yönetimi konusunda yüksek lisans eğitimini tamamladı. Askerliğini 1997-98'de İstanbul Kuleli Askeri Lisesi'nde öğretmen subay olarak tamamladı. 2002'de Ankara M.P.A.Y.H. Başmühendisliğince düzenlenen kursu tamamlayıp, yeterlilik sınavını geçerek Fahri Av Müfettişi olmaya hak kazandı. 1998'de İzmir Özel Çamlaraltı Koleji'nde İngilizce öğretmeni olarak göreve başladı. Yabancı dil olarak İngilizce, Almanca ve İtalyanca biliyor. Yüzmek, seyahat etmek, doğa sporları, müzik dinlemek hobileri arasındadır. Atatürkçü Düşünce Derneği, İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD), İzmir Merkez Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübü üyesidir. İzmir Özel Çamlaraltı Koleji Mezunlar Derneği'nde Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Okulumuzda Yönetim Kurulu İkinci Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Seval IRMAK

Seval IRMAK( Denetim Kurulu Üyesi)

Almanya doğumlu olup, ilköğretim ve lise öğrenimini Salihli’de tamamlamıştır. 1998 yılında Denizli Pamukkale Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. 1998 yılında Bolu- Mengen, Mengen İlköğretim Okulunda sınıf öğretmeni olarak göreve başlamıştır. 2000 yılında istifa ederek, Özel Güneş İlköğretim Okulunda göreve başlamıştır. Özel Güneş İlköğretim Okulunda 3 yıl çalıştıktan sonra 2004 yılında Özel Salihli İlköğretim Okulunda sınıf öğretmeni olarak görevine devam etmiştir. Bu yıllar içinde öğrencileri ile farklı çalışmalar yapmıştır. 2008–2009 Eğitim –Öğretim yılında öğrencileri ile birlikte bir şiir kitabı çıkarmıştır. Çalıştığı yıllar içinde; Etkili Öğretmenlik, Etkili Anne- Baba, Çoklu Zekâ, Aktif Öğrenme,  Rehberlik Hizmetleri, Sınıf Yönetimi, Veli ile İletişim,Hikaye Anlatıcılığı, Mentör Öğretmenlik, 21.Yüzyıl Ebeveynlerine Anne-Baba Olmak, Elginkan Vakfı İletişim Becerileri, Öğrenen Lider Öğretmenlik eğitimlerine ve seminerlerine katılmıştır. Orta derecede İngilizce bilmektedir. İlgi alanları müzik dinlemek, kitap okumak, seyahat etmek,tiyatro izlemek ve doğa sporları yapmaktır. Ayrıca Salihli Rotary Kulübü üyesidir. 2010 Eğitim – Öğretim yılında idari kadroya geçerek Müdür Yardımcısı olmuştur. 2012  Eğitim Öğretim yılında Özel Salihli Kolejinde Okul Müdürü olarak göreve başlamış ve hâlâ görevini sürdürmektedir.

Serkan GÖZDER

Serkan GÖZDER( Denetim Kurulu Üyesi)

1975 Denizli doğumludur. Denizli Lisesi bitirdikten sonra, lisans eğitimini Tarih bölümünde,Yüksek Lisans eğitimini ise 2010 Yılında New Port Üniversitesi Davranış Bilimleri bölümünde tamamlamıştır. 1999 yılında başladığı çalışma hayatında 2008 yılına kadar Denizli, İstanbul ve İzmir’de çeşitli dershanelerde yöneticilik yaptıktan sonra 2008 yılından itibaren özel okulculuğa geçiş yapmıştır.2011 yılından bu yana Özel Rota Anadolu ve Fen Lisesinde Okul Müdürü olarak görev almaktadır. Ayrıca Rota Koleji Spor Kulübü Satranç Şube Müdürlüğü görevini de yürütmektedir. Evli, bir çocuk babasıdır.

F. Alp AYAYDIN

F. Alp AYAYDIN( Denetim Kurulu Üyesi (Yedek))

Aydın doğumlu Ayaydın, Aydın YDA Lisesi’ni bitirdikten sonra tam öğrenim bursu alarak İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Reklamcılık ve Halkla İlişkiler okudu. 2010 yılında yüksek şeref ile mezun olduktan sonra İstanbul’da çeşitli reklam ajanslarında görev aldı. 2011 yılında yüksek öğrenimi sürdürmek için İngiltere’nin Bath Üniversitesi’nde Stratejik Pazarlama konusunda yüksek lisans yaptı. “Postmodern pembe dizilerin ‘Tüketim Toplumu’ ergenleri üzerinde etkileri” konulu tezi ile distinction öğrencisi oldu. Yüksek lisans bitiminde İspanyolcasını geliştirmek ve kültürel vizyonunu artırmak için 3 aylığına sırtçantası ile  Güney Amerika seyahatine çıktı.
2014 yılında ikinci nesil yönetici olarak Aydın Başak Koleji’nde Kurucu Temsilcisi sıfatıyla göreve başladı. Halen bu görevini sürdürmektedir.  2015 Mayıs ayında Türkiye’nin ilk ve tek Matematik Müzesi  olan Tales Matematik Müzesi’ni kurdu. Ezberci eğitimin değiştirilmesi ve 21. Yy eğitim becerileri için halihazırda çalışmalar yürütmektedir.

H. Deniz KOMŞUOĞLU

H. Deniz KOMŞUOĞLU( Denetim Kurulu Üyesi (Yedek))

TED Aliağa Koleji Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı (Kurucu Temsilcisi) 1952 Denizli doğumlu.1973 yılında Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2 yıl Piyale Makarna Fabrikasında İşletme Müdürü olarak çalıştı. 25 yıl TÜPRAŞ İzmir Rafinerisinde çalıştıktan sonra 1998 yılında emekli oldu. Emekli olduktan sonra 2 yıl serbest çalıştı. Bir kız annesidir.